4 دلیل محکم برای خرید سرور اختصاصی ایران

نیاز های ما به عنوان خریدار هاست و دارنده یک کسب و کار بر بستر اینترنت، مشخص کننده نوع سرویسی است که نیاز داریم. علاوه بر نیاز های فنی که برای داشتن یک وب سایت کارآمد داریم، مسائل مالی بر انتخاب سرویس مطلوب تاثیر گذار خواهد بود. پس می توان نتیجه گرفت دو فاکتور اصلی زیر بر انتخاب سرویس ما تاثیر گذار است:

  • نیاز های فنی
  • مقرون به صرفه بودن

در این مقاله سعی بر آن است که در وحله اول بررسی کنیم که آیا شما به یک سرور اختصاصی نیاز دارید؟ سپس 4 دلیل محکم برای خرید سرور اختصاصی ایران را بیان خواهیم کرد.

چرا به سرور اختصاصی نیاز دارید

گزینه های متعددی در مورد انتخاب میزبانی وجود دارد، و برخی از آنها با قیمت بسیار جزء در ماه شروع می شوند. پس چرا شما نیاز به یک سرویس اختصاصی دارید که می تواند به مراتب بیشتر هزینه داشته باشد؟

چرا نیاز به خرید سرور اختصاصی ایران داریم

1.نیاز به داشتن خدمات با سرعت و کیفیت مطلوب:

در جهان امروز مصرف کنندگان انتظار دارند که شما به عنوان دارنده یک وب سایت خدماتی را که در اختیار آنها قرار می دهید، بدون مشکل و به آسانی قابل استفاده باشد. در نتیجه در این زمینه سرعت ارائه خدمات بسیار مهم است. همچنین ویژگی های لازم برای داشتن یک وب سایت خوب از نظر کاربران، آسانی و قابل فهم بودن آن برای استفاده است و اجرای آن به راحتی و سریع انجام شود.

برای فهم بهتر این موضوع یک سناریو را برای شما می آوریم.

تصور کنید که شما دارنده یک وب سایت فروشگاهی هستید و هم زمان 10 کاربر برای خرید از سایت شما اقدام می کنند. به دلیل در دسترس نبودن منابع کافی وب سایت شما با کندی لود می شود. از این 10 کاربر، 5 کاربر به دلیل کندی و عدم توانایی شما در ارائه خدمات مطلوب، از سایت شما خارج شده و به سایت های رقیب مراجعه می کنند. اگر این مشکل بر طرف نشود به زودی شما دیگر بازدید کننده ای نخواهید داشت. به تبع آن دیگر خریداری برای خدمات شما وجود نخواهد داشت.

نیاز به داشتن خدمات با سرعت و کیفیت مطلوب با خرید سرور اختصاصی ایران

در اینجا لازم است تفاوت بین سرور اختصاصی و سرویس های اشتراکی را برای شما شرح دهیم تا این موضوع برای همیشه برایتان بسته شود.

تفاوت سرور های اختصاصی با سرویس های اشتراکی:

هنگامی که شما میزبانی را در یک سرویس اشتراکی خریداری می کنید، سایت شما در سرور فیزیکی با صدها یا حتی هزاران وب سایت دیگر به صورت مشترک قرار دارد. سرویس میزبانی  را به عنوان  یک کلاس مدرسه تصور کنید – منابع محدودی وجود دارد و همه باید آنها را به اشتراک بگذارند. اگر 24 دانش آموز وجود داشته باشد، اما فقط 18 کتاب درسی وجود داشته باشد، همه دانش آموزان نمی توانند به صورت هم زمان از کتاب ها استفاده کنند.

در سرویس های اختصاصی سرعت به شدت بالاتر از سرویس های اشتراکی است. توجه داشته باشید که سرویس اختصاصی داخل ایران برای کاربران داخلی به مراتب سریع تر از سرویس های اختصاصی خارج از ایران است پس اگر شما دارای کسب و کاری با مخاطبین داخل ایران هستید سرویس های اختصاصی داخل ایران برای شما به مراتب این نیاز را بهتر مرتفع خواهند کرد.

تفاوت سرور های اختصاصی با سرویس های اشتراکی

2.نیاز به داشتن امنیت بیشتر

استفاده از یک سرور مشترک 100٪ دلیل بر این نمی شود که شما در حال هک شدن یا گرفتن ویروس هستید – اما شانس این را به مراتب افزایش می دهد. همان مثال کلاس برای درک این موضوع بسیار عالی است. اگر یک نفر در کلاس آل+وده به ویروس شود، همه کلاس می توانند به صورت به القوه ویروس را دریافت کنند. میزبانی مشترک به همان شیوه عمل می کند.

امنیت بیشتر با خرید سرور اختصاصی ایران

اگر یک وبسایت خاص بیش از حد منابع را جذب کند، همه چیز را پایین می آورد. اگر یک وب سایت خاص ویروس مضر را دریافت کند، می تواند به طور بالقوه وب سایت های دیگر را آلوده کند. اما از سوی دیگر در سرور اختصاصی ، کل دستگاه فقط برای وب سایت شماست. هیچ کس دیگری از آن استفاده نمی کند و تمام منابع سایت شما را تأمین می کنند. همچنین در سرویس های اختصاصی شما بنا به نیاز های خود می توانید سختگیری های امنیتی بیشتری را انجام دهید که عملا در سرویس های اشتراکی امکان اعمال آن وجود ندارد.

3.نیاز به تنظیمات سفارشی

در صورتی که شما از برنامه نویسی خاصی استفاده می کنید که نیاز به سفارشی سازی های زیاد و گسترده دارد، احتمالا در سرویس های اشتراکی دچار نامیدی می شوید. زیرا در Shared Hosting ها امکان سفارشی سازی بسیار محدود است ولی در سرویس های اختصاصی با فراق بال سفارشی سازی ها را چه در سخت افزار چه در نرم افزار اعمال می کنید.

تنظیمات سفارشی در خرید سرور اختصاصی

همچنین هر گاه که نیاز به بروز رسانی و یا پشتیبان گیری داشته باشید بدون محدودیت می توانید اقدام کرده و سرویس را در صورت نیاز ری استارت نمایید. امکانی که هرگز در سرویس های اشتراکی نخواهید داشت. در سرویس های اشتراکی محدودیت های در ارتباط با حجم ترافیک نیز اعمال می شود.

اگر کسب و کار شما در بستر اینترنت به جایی رسیده است که برای حجم مصرفی خود مدام با اعدادی با شش رقم و بالاتر مواجه می شوید وقت آن رسیده است که به سرویس های اختصاصی به صورت جدی فکر کنید.

4.بازده مالی

شاید مهم ترین نکته در یک بیزینس بازده مالی است. هدف اول و دلیل بقای یک تجارت، سود دهی آن  می باشد.

از نظر مسائل فنی هیچ ایرادی را برای یک سرور اختصاصی نمیتوان متصور بود برعکس سراسر حسن و فایده است. در واقع بهترین نوع میزبانی از منظر فنی dedicated server ها هستند. تنها نکته ای که می تواند شما را از خرید این خدمات سروری قدرتمند منصرف کند، هزینه بالای این سرویس ها است که در صورت کوچک بودن کسب و کار و یا نبود بودجه مناسب قطعا شما را از خرید پشیمان خواهد کرد.

بازده مالی

در صورتی که شما یک کسب و کار متوسط به بالا را اداره می کنید که در بستر وب به سمت رقابتی شدن در حرکت است، از خرید سرور اختصاصی ایران یا خارج و نتیجه ای که می گیرید پشیمان نخواهید شد. ضمن آنکه اگر از سرور های اختصاصی داخل ایران استفاده بفرمایید علاوه بر کاهش هزینه به شکلی چشم گیر میتوان کیفیت و سرعت بالای بارگزاری اطلاعات برای مشترکین داخل ایران را نیز تجربه خواهید کرد.

نکات کلیدی در خرید هاست اشتراکی در مقابل اختصاصی

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *